Vijesti

Brođanke pobjedom nad Vodicama otvorile poluzavršnicu prvenstva RH u košarci

Sinoć je u SD Vijuš počela državna poluzavršnica PH u košarci za kadetkinje. Odigrane su dvije sasvim različite utakmice u prvoj utakmici velika napetost i neizvjesnost dok se u drugoj znao pobjednik i prije početka utakmice. ŽKK Brod na Savi - ŽKK Vodice 51:48

ŽKK Trešnjevka 2009-ŽKK Ragusa 102:26 Prva utakmica što je i za očekivati protiče uz puno nervoze u obje ekipe što se odrazilo na kvalitetu igre. U prvom dijelu gošće iz Vodica se bolje snalaze i na poluvremenu su u vodstvu 24:32. U drugom dijelu domaće kreću preciznije i ubrzo se približavaju u egal, a tada gostujuća igračica Antica Tabula čini 5. prekršaj što se odrazilo i na rezultat i Bensice dobivaju 3. četvrtinu uvjerljivo 17:6 a onda kad je izgledalo da će domaće prelomiti utakmicu u prvoj minuti 4. četvrtine za 15 sek Niki Kurdiji je dosuđena 4. i 5. osobna i još i tehnička pogreška što utakmicu iznova čini neizvjesnom i rastrganom na kraju malo poena i 10:10 u zadnjem periodu donosi pobjedu no još je daleko do kraja turnira. U drugoj utakmici Trešnjevka koja je apsolutni favorit poluzavršnice lagano pobjeđuje mlađahnu ekipu Raguse.

Današnji program nam donosi nove utakmice:
Trešnjevka 2009 - Vodice 15,00 sati
Brod na Savi - Ragusa od 17,00 sati

Dođite u dvoranu Vijuš podržati Bensice u borbi za završnicu prvenstva Hrvatske.
Uz naše navijače cure će i danas ostaviti srce na parketu u borbi za Final Four!

Izvor:ŽKK Brod na Savi