Vijesti

Cibalia pobjedom nad Marsonijom u Slavonskom Brodu preuzela vrh 3. HNL istok

Nakon Zrinskog iz Jurjevca nogometaši Marsonije u 11. kolu Treće lige – sjeveroistok doživjeli su i drugi poraz na svom terenu. Bolja od Brođana s minimalnih 1:0 bila je vinkovačka Cibalia koja je gledajući u cjelini zaslužila 3 boda. Imali su Vinkovčani izglednije prigode, a jednu od njih pretvorili su u pobjedu s 1:0.

Kao i u prošlom kolu u Novoj Gradiški, nogometaši Marsonije gotovo na isti način poraženi su i od Cibalije. Imali su Bijelo – crni samo malo veći posjed i laganu inicijativu, ali nisu imali pravu prigodu iz koje bi ugrozili  vratara gostiju Marijanovića. Obrana Brođana u svih 11. kola do sada primila je najmanje 1 pogodak, a ta tradicija nastavila se u u utakmici protiv Cibalije koja je iz jedne kontre došla do pobjede.

Prvu veliku prigodu na utakmici imala je Cibalia u 21. minuti kada je Dominik Dogan uzdrmao gredu. U završnici prvog poluvremena Marsonia je imala 2 pokušaja preko Ante Gudelja iz kojih je mogla doći do vodstva. Najbolji strijelac Brođana prvo je u 38. minuti bio neprecizan, da bi se 6. minuta kasnije našao pred Marijanovićem koji se dobro snašao te je otklonio opasnost, dok je i Gudelj u toj poziciji mogao puno bolje reagirati. U nastavak su domaći krenuli prema golu Vinkovčana, ali svi ti napadi bili su jalovi i onda je Cibalia iz kontre došla do gola. Igrala se 63. minuta kada je Mario Kiš dao dobru loptu za Andreja Kerića koji je pobjegao domaćoj obrani, zaobišao istrčalog vratara Radelić Žarkova te postigao svoj 10. gol u sezoni s kojim je riješio derbi susret između bivših prvoligaša. Osim toga ovaj gol Keriću je donio i epitet najboljeg strijelca lige.

Tako je Cibalia s 8. pobjedom u prvenstvu preuzela vrh ljestvice, dok je Marsoniji ovo 4 poraz u posljednjih 5 utakmica. Brođane već u srijedu čeka domaća kup utakmica protiv prvoligaša Slaven Belupa.