Vijesti

Hrvatska je u polufinalu!

Vatreni su u polufinalu Svjetskog prvenstva!

Naši nogometaši još jednom su oduzeli navijačima mnogobrojne godine života, ali na kraju su u četvrtfinalu svladali domaćina Rusiju nakon boljih izvođenja jedanaesteraca 4:3.

Hrvatska je započela s četiri napadača i prvo poluvrijeme nije igrala dobro. U najdražem Putinovom ljetovalištu Sočiju vodila se velika bitka, a domaćini dolaze do vodstva u 31. minuti kada Čerišev ni iz čega prekrasno zabija s 25 metara. Slično kao i protiv Danske, Vatreni nakon samo osam minuta izjednačuju. Mario Mandžukić probija lijevu stranu, ubacuje, a Andrej Kramarić trese mrežu Akinfeeva. Izbornik Zlatko Dalić u drugom poluvremenu mijenja taktiku, a Hrvatska uzima kontrolu i steže obruč oko Ruskog gola, ali Zbornaja komanda uspijeva izdržati i kreće se u produžetke. Prije toga u 89. minuti, srce je još jedom stalo navijačima. Junak Danijel Subašić pada na pod, čuje se jaki urlik i vidi se bolna grimasa, ipak uspijeva nastaviti igrati. Hrvatska u 101. minuti dolazi do vodstva nakon kornera. Modrić je ubacio, a najviši u skoku bio je Domagoj Vida koji glavom pogađa za vodstvo. Rusi su krenuli na sve ili ništa i isplatilo im se u 115. minuti kada nakon ruke Pivarića ubacuje Džagoev, a Fernandes zabija za izjednačenje. Kreće se na lutriju penala, a tamo su ponovno junaci bili Suba i Ivan Rakitić. Zadranin brani prvi jedanaesterac Smolovu, u trećoj seriji promašuje Fernandes, a onda izbornik Zlatko Dalić sjeda na klupu kao i protiv Skandinavaca, a Raketa šalje Vatrene u polufinale!

U srijedu u 20 sati čeka nas dvoboj s Engleskom.