Vijesti

Marsonia na svom terenu svladala Bjelovar s 2:0

Nakon nekoliko poraza u nizu, brodska Marsonia je jučer ostvarila pobjedu, na domaćem terenu nad Bjelovarom, od 2:0. Kako piše sportski novinar Josip Šebalj, trener Domagoj Kosić u ovom susretu bio je bez: Memovića, Čanića, Mišića, Šimca, Gudelja, Kalanja, Bundavice i Đereka. Stoga je u igri Bijelo – crnih bio primjetan grč nakon nekoliko slabih rezultata u posljednje vrijeme što se odrazilo i na posjeti budući se na stadionu okupilo jedva 100 gledatelja. Ovo je prva utakmica u sezoni u kojoj obrana Marsonije nije primila pogodak budući je u prijašnjih 12. kola u mreži vratara završila barem jedna lopta. Nakon slabog prvog poluvremena Marsonia je puno bolje krenula u nastavak. Do vodstva su domaći došli u 55. minuti kada je Sivrić ubacio pred gol Bjelovara, a u gužvi se najbolje snašao Nenad Erić koji svojim 6. golom u sezoni dovodi Marsoniju u vodstvo od 1:0.Bolja igra donijela je Marsoniji i drugi pogodak. Dogodilo se to u 65. minuti kada je mladi Karlo Baričević uposlio Antonija Rosandića koji svojim prvim golom u prvenstvu udvostručuje prednost na 2:0. Do kraja utakmice Marsonia je mirnom igrom čuvala stečenu prednost te je došla do svoje 5 pobjede u sezoni s kojom je prekinula negativan niz za plasman na 8 mjesto na ljestvici.