Vijesti

Olimpiku juniorski naslov, Leoni Pavlešin dvostruka titula prvakinje Hrvatske

Olimpik je obranio juniorski naslov prvaka Hrvatske u maratonu! Briljirala je mlada kajakašica Leona Pavlešin koja je nakon odlično izveslane utrke u kajaku jednosjedu osvojila zlato i u kajaku dvosjedu sa partnericom i starijom sestrom Nataly te tako sa samo 14 i pol godina postala dvostruka prvakinja Hrvatske!

Zanimljivo da su u utrci jednosjeda prve dvije bile sestre Pavlešin.

Kod kajakaša juniora u kajaku jednosjedu 3. mjesto osvaja David Aračić dok u istoj utrci naš Denis Folvarek ostvaruje lošiji plasman zbog prevrnuća na okretištu.

U utrci kajaka dvosjeda prva tri mjesta osvajaju brodski kajakaši i to posada Aračić-Folvarek 1. mjesto, posada Galetović-Jelinić 2. mjesto i posada Veočić-Jukić 3. mjesto.

Seniori Olimpika nisu uspjeli obraniti naslov prvaka od prošle sezone, ponajviše zbog većeg broja izostanaka no to ne umanjuje pobjedu zagrebačkog kluba Matija Ljubek koji se tako vratio na tron.

Od pojedinaca vrijedi izdvojiti Marina Lipovca koji je u utrci kajaka jednosjeda osvojio 2. mjesto, a odmah iza njega je ciljem prošao i naš Mario Ivić odnosno osvojio je 3. mjesto.

Dunja Lipovac je osvojila 3. mjesto no nažalost je 2. mjesto izgubila zbog nesportskog poteza suparničkog sportaša iz utrke muškaraca kojemu čak nije bilo ni mjesto na njihovom putu te koji ju je sudarom izgurao iz vodeće skupine.

U Sisku je nastupilo nešto manje od 100 maratonaca iz 12 klubova.

Seniori - rezultati (prva tri):

K-1 seniori 20km
1. Franjo Žnidarić - Hrvatska Kostajnica
2. Marin Lipovac - Olimpik
3. Mario Ivić - Olimpik

C-1 seniori 20km
1. Bruno Kumpez - Matija Ljubek
2. Nikica Ljubek - Matija Ljubek
3. Štefo Lutz - Matija Ljubek

K-1 seniorke 20km
1. Anamaria Govorčinović - Matija Ljubek
2. Brigita Bakić - Marsonia
3. Dunja Lipovac - Olimpik

Ekipni plasman (prva tri):
1. Matija Ljubek
2. Olimpik
3. Hrvatska Kostajnica

Juniori - rezultati (prva tri):

K-1 juniori 15km
1. Josip Lenac - Hrvatska Kostajnica
2. Samuel Lucić - Hrvatska Kostajnica
3. David Aračić - Olimpik

C-1 juniori 15km
1. Darko Erceg - Marsonia
2. Rafael Kolundžić - Oriolik
3. Gabriel Babić - Marsonia

K-1 juniorke 15km
1. Leona Pavlešin - Olimpik
2. Nataly Pavlešin - Olimpik
3. Inga Karakaš - Matija Ljubek

K-2 juniori 15km
1. David Aračić-Denis Folvarek - Olimpik
2. Mihael Galetović-Marin Jelinić - Olimpik
3. Mihael Veočić-Noa Jukić - Olimpik

K-2 juniorke 15km
1. Leona Pavlešin-Nataly Pavlešin - Olimpik
2. Rea Grozdanić-Matea Kordić - Rab
3. Renee Tkalec-Ivona Perčinić - Rab

Slijedi 1. kontrolno mjerenje kandidata za reprezentaciju Hrvatske u Zagrebu na jezeru Jarun.

Izvor: KKK Olimpik

Facebook Twitter Instagram