Vijesti

Olimpiku juniorski naslov, Leoni Pavlešin dvostruka titula prvakinje Hrvatske

Olimpik je obranio juniorski naslov prvaka Hrvatske u maratonu! Briljirala je mlada kajakašica Leona Pavlešin koja je nakon odlično izveslane utrke u kajaku jednosjedu osvojila zlato i u kajaku dvosjedu sa partnericom i starijom sestrom Nataly te tako sa samo 14 i pol godina postala dvostruka prvakinja Hrvatske!

Zanimljivo da su u utrci jednosjeda prve dvije bile sestre Pavlešin.

Kod kajakaša juniora u kajaku jednosjedu 3. mjesto osvaja David Aračić dok u istoj utrci naš Denis Folvarek ostvaruje lošiji plasman zbog prevrnuća na okretištu.

U utrci kajaka dvosjeda prva tri mjesta osvajaju brodski kajakaši i to posada Aračić-Folvarek 1. mjesto, posada Galetović-Jelinić 2. mjesto i posada Veočić-Jukić 3. mjesto.

Seniori Olimpika nisu uspjeli obraniti naslov prvaka od prošle sezone, ponajviše zbog većeg broja izostanaka no to ne umanjuje pobjedu zagrebačkog kluba Matija Ljubek koji se tako vratio na tron.

Od pojedinaca vrijedi izdvojiti Marina Lipovca koji je u utrci kajaka jednosjeda osvojio 2. mjesto, a odmah iza njega je ciljem prošao i naš Mario Ivić odnosno osvojio je 3. mjesto.

Dunja Lipovac je osvojila 3. mjesto no nažalost je 2. mjesto izgubila zbog nesportskog poteza suparničkog sportaša iz utrke muškaraca kojemu čak nije bilo ni mjesto na njihovom putu te koji ju je sudarom izgurao iz vodeće skupine.

U Sisku je nastupilo nešto manje od 100 maratonaca iz 12 klubova.