Vijesti

Otvoreni dan Gimnazije "Matija Mesić" u utorak, 30. travnja

Otvoreni dan Gimnazije "Matija Mesić"  bit će održan u utorak, 30. travnja. Program slijedi u nastavku; 


 

Programi u auli i staklenom dijelu aule:

   

Područje/priprema

Voditelji i naziv sadržaja

Prostor

Vrijeme

Novinari

Andrijana Nemet-Kosijer:

PREDSTAVLJANJE RADA NOVINARSKE SKUPINE I ŠKOLSKOG LISTA

aula - štand

9,00 – 12,00

DSD

1., 2. i 3.r.

Sanja Babić, Lidija Čorni i Martina Špehar-Blažević:

DSD - INFO

aula - štand

9,00 – 12,00

Volonterski klub

Emira Miščančuk i Kornelija Šebalj:

FINO  I SLATKO…

aula - štand

9,00 – 12,00

Informatika

Mateja Paradžik, udruga Connect IT:

U TUĐIM CIPELAMA NA INTERNETU

stakleni dio aule

9,00 – 10,00

Dramska skupina

1. i 3.r.

Mihaela Šebalj Zavor i Anonimusi:

PREDSTAVA „PROKLETSTVO METAFORE“ I MONOLOZI

stakleni dio aule

11,00 – 12,00

 

Radionice:

   

Područje/priprema

Voditelji i naziv radionice

Prostor

Vrijeme

Hrvatski jezik   

2.r.    

Marina Božić i Zvonimira Brajković:

FILM: MARIN DARSA

uč. 46

9,00 – 10,00

10,00 – 11,00

Hrvatski jezik   

Marija Zukanović:

FEMINISTIČKI O HAMLETU

uč. 47

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00

Engleski jezik

2.r.

Verica Milinović:

BOOK PORTAL

uč. 34

9,00 – 10,00

10,00 – 11,00

DSD

1., 2. i 3.r.

Sanja Babić, Lidija Čorni i Martina Špehar-Blažević:

KINO AUF DEUTSCH

uč. 38

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00

EPAS program/

/ENG

Marina Cvijić:             EU KNOWLEDGE QUIZ  

        ''HOW MUCH DO YOU KNOW ABOUT EUROPE?''

uč. 50

9,00 – 10,00

10,00 – 11,00

EPAS program/

/GOO

Marina Cvijić:

UVOD U EUROPSKU UNIJU – ''EU I JA''

uč. 50

11,00 – 12,00

Latinski jezik

Đuro Došlić i Tomislav Đurić:

ŠTO SU JELI NAŠI STARI RIMLJANI?

uč. 9

10,00 – 11,00 11,00 – 12,00

Likovna umjetnost

Izborna 2.r.

Tihomir Katušić:      FILMSKA UMJETNOST, SUVREMENA UMJETNOST I ANALIZA SLIKE

uč. 18

10,00- 11,00

11,00 – 12,00

Likovna umjetnost

Likovna skupina

Dodatna nastava

Snježana Kauzlarić:

OBLIKOVANJE ILUZIJE 3D OBLIKA I PROSTORA

- slikarske radionice; - tehnika tempera

uč. 21

9,00 – 10,00

11,00 – 12,00

Filozofija, sociologija,

psihologija, politika i gospodarstvo

Stjepana Markić i Sanja Velikanović:

ŠTO JE FILOZOFIJA?

uč. 2

9,00 – 10,00

11,00 – 12,00

Psihologija

Zrinko Ulični:

MITOVI O PSIHOLOGIJI

uč. 5

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00


Povijest

2. i 4. r.

Jelena Jakovljević:
DETEKTIVI PROŠLOSTI

uč. 16

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00

Povijest

1.r.

Danijela Zekušić:

SVAKODNEVNI ŽIVOT RIMLJANA

uč. 48

9,00 – 11,00

10,00 – 12,00

Geografija

Katarina Marcikić, Leo Lavrenčič i Hrvoje Hricak:

ZABAVNA STRANA GEOGRAFIJE – društvena igra na ploči

uč. 51

9,00 – 11,00

10,00 – 12,00

Matematika

3.r. izborna

Nikolina Adamović:

VEDSKA MATEMATIKA

uč. 17

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00

Fizika  

Marija Radovanović i Ivan Lalić:

UŠTEDA ENERGIJE U KUĆANSTVU

uč. 23

9,00 – 10,00

10,00 – 11,00

Fizika:  EU projekt

Fakultat. STEM OIE

Marina Gojković:

OBNOVLJIVI IZVORI ENERGIJE

uč. 25

9,00 – 10,00

10,00 – 11,00

Fizika:    Fizičari eksperimentatori  1.r.

Marina Gojković:

MJERENJA I ISTRAŽIVAČKI RADOVI U FIZICI

uč. 36

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00

Fizika:   

Mladi astronomi 3.r.

Marina Gojković:
CRNE RUPE I HORIZONT DOGAĐAJA

uč. 35

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00

Kemija

4.r.

Darija Matić-Hess, Mirta Matanić i Jozefina Vodopija:

EXPLOZIVNA ZABAVA

uč. 43

9,00 – 10,00

11,00 – 12,00

Biologija

Mirjana Stanić, Tomislava Benić….:

MIRISI I OKUSI DALEKIH ZEMALJA

uč. 55

9,00 – 10,00

10,00 – 11,00

Informatika

Blaženka Morvaj i Tajana Suchy

EDUKATIVNA RADIONICA MICRO:BIT

uč. 3

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00

Vjeronauk i likovna umjetnost

Jasna Lučić i Snježana Kauzlarić:
HRVATSKI SVECI I SVETICE! KARMELIĆANKE!

uč. 11

9,00 – 10,00

10,00 – 11,00

GLOBE program

3.r.

Marina Gojković i Mirjana Stanić:

MJERENJA PREMA GLOBE PROTOKOLIMA

uč. 20

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00

GLOBE program

Sandra Blažević, Marina Gojković i Mirjana Stanić:

KREATIVNI  GLOBE - GLAGOLJICA

školska knjižnica

10,00 – 11,00

11,00 – 12,00

 

Program u auli za sve sudionike:

   

Glazbena umjetnost i strani jezici

Sanja Stičinski, Franjo Martić i Verica Milinović: NATJECANJE UČENIKA U IZVEDBAMA SKLADBI NA RAZLIČITIM JEZICIMA

aula

11,00 – 12,00


 

Facebook Twitter Instagram