Vijesti

Početnici KKK Olimpik oduševili u Petrinji

 U Petrinji je održano tradicionalno međunarodno natjecanje povodom dana grada, a koje je privuklo 10 ekipa sa ukupno 150 natjecatelja. Olimpik je predstavljalo 19 natjecatelja od čega je njih čak 11 zabilježilo svoj prvi službeni nastup za klub. Trener Marko Lipovac je kod kuće ostavio gotovo cijelu ekipu te poveo sve redom početnike koji su uspješno završili školu kajaka koja traje već gotovo dva mjeseca. "Stare" članove je je u dvosjede stavljao sa početnicima što se pokazao kao pun pogodak jer iskustvo koje su zaradili i medalje koje su osvojili biti će veliki poticaj u daljnjem radu. 

Kao nagradu za uspješno položenu školu kajaka, svi su putovali dan ranije te kampirali uz rijeku Kupu u Petrinji, a uz ugodno druženje, pizzu, kupanje... mnogima će ovo biti nezaboravno iskustvo.

Posebno veseli i činjenica da su naši stalni članovi u sve boljoj i boljoj formi pred predstojeće prvenstvo, naime kadeti Luka Lipovac i Leon Matičević su po prvi puta pobjedili do sada nepobjedivog kajakaša Oriolika Stjepana Ivezića te osvojili zlato i srebro, a kadetkinje Antonela Orkić i Katja Vukoje su također po prvi puta u novoj sezoni pobjedili do sada nepobjedivu kajakašicu Hrvatske Kostajnice Leonu Bužimkić. S obzirom na sve gore navedeno pravi je podvig što je ova nova ekipa osvojila 2. mjesto u ekipnom poretku iza Oriolika, a ispred Marsonije.

Rezultati članova Olimpika po utrkama u kojima su nastupali:

MK-1 Škola kajaka - dječaci 500m
6. Leon Katinić
7. Mihael Pavlešin
10. Adrijan Ružić

MK-1 Škola kajaka - djevojčice 500m
7. Nina Knežević
10. Lana Katinić

MK-1 Mlađi kadeti 500m
2. Antonio Pavlešin

MK-2 Mlađi kadeti 500m
3. Antonio Pavlešin-Fran Holjevac

MK-1 Mlađe kadetkinje
7. Barbara Galetović
9. Elena Marić

MK-2 Mlađe kadetkinje 500m
2. Barbara Galetović-Elena Marić

K-1 Kadeti 500m
1. Luka Lipovac
2. Leon Matičević

K-2 Kadeti 500m
1. Luka Lipovac-Leon Matičević

K-1 Kadetkinje 500m
1. Antonela Orkić
2. Katja Vukoje

K-2 Kadetkinje 500m
3. Antonela Orkić-Karla Buhač
4. Katja Vukoje-Marija Velikanović

K-2 Mlađi juniori 500m
3. Luka Lipovac-Leon Matičević

K-1 Mlađe juniorke 500m
1. Leona Pavlešin
8. Andrea Heđeš

K-2 Mlađe juniorke 500m
1. Leona Pavlešin-Andrea Heđeš

K-1 Seniorke 500m
2. Manda Orkić

K-2 Seniorke 500m
3. Manda Orkić-Ivona Knežević

K-2 muško-ženski mix 500m
2. Leona Pavlešin-Luka Lipovac
7. Katja Vukoje-Leon Matičević
10. Barbara Galetović-Antonio Pavlešin

Ovim putem Uprava i vodstvo kluba zahvaljuju roditeljima koji kao u uvijek uskoče kada je to potrebno i pomognu u transportu sportaša i to: Manda i Antun Orkić, Ivona Knežević, Antonio Pavlešin.

Slijedi finale kupa Republike Hrvatske koje će po prvi puta biti u Aljmašu 25.8., a zatim i Prvenstvo Republike Hrvatske u Zagrebu 31.8. do 2.9.
 

Facebook Twitter Instagram