Vijesti

Poraz Marsonije od Međimurja iz Čakovca

Uspješan niz nogometaša Marsonije od 8 uzastopnih utakmica bez poraza završen je ovog vikenda i to u vrlo važnoj utakmici protiv izravnog konkurenta za Drugu ligu. Naime, Međimurje iz Čakovca u 20. kolu Treće lige – sjeveroistok došlo je do pobjede na Stadionu uza Savu s 2:1. Odigrali su Bijelo – crni jako slabo prvo poluvrijeme u kojem su ostali i s igračem manje. U nastavku su odigrali vrlo solidno, međutim, toliko su se potrošili kako bi nadoknadili igrača manje da su na kraju utakmice primili gol koji ih je koštao 6. poraza u sezoni.

Već u 2. minuti za Marsoniju je trebao biti dosuđen kazneni udarac kada je Sivrić došao do lopte prije vratara Galošija koji ga potom ruši, ali sudac Plantosar iz Darde nije pokazao na bijelu točku. Da je dosuđen i realiziran kazneni udarac utakmica bi imala drugačiji tijek. Vratar Bijelo – crnih Memović spašavao je svoju momčad u prvom poluvremenu nakon što su  se u prigodama našli: Marcijuš, Švorc i Tkalčić. Jedinu situaciju pred golom Međimurja u za njih slabom prvom poluvremenu Brođani su imali u 22. minuti nakon što se Prodanović nakon dobre akcije Bundavice i Mišića našao u prigodi, ali je Galoši bio na mjestu. Kulminacija slabe igre Marsonije rezultirala je golom koji je u 40. minuti postigla momčad iz Čakovca. Škvorc je nakon nekoliko pogrešaka u domaćoj obrani oštro šutirao, lopta se od grede odbila na glavu Patafte koji ju šalje u mrežu za 0:1. Da stvar za Marsoniju bude još teža, minutu prije odlaska na poluvrijeme crveni karton zaradio je Jelčić. U nastavku Špehar uvodi Gudelja i Ćubela i to se odmah u pozitivnom smislu vidjelo na terenu. Već u 47. minuti baš Gudelj se našao u velikoj prigodi nakon ubačaja Sivrića i kada je već svladao Galošija, ispred Mišića na gol crti sigurno poravnanje spriječava Pajić. U nastavku iste akcije Marcijuš je u kontaktu sa Ćubelom koji pada, gledatelji traže kazneni udarac, ali sudac Plantosar samo odmahuje rukom. Imali su gosti preko Antonovića u 62. minuti zicer za 2:0, ali je Memović dobrom obranom još jednom spasio svoju momčad. Pokušavali su domaći preko svojih stopera Čanića i Balentovića doći do poravnanja, ali u tome nisu uspjeli. Na drugoj strani su iz kontri za Međimurje prijetili Škvorc i Tkalčić, ali je Memović u oba slučaja bio na mjestu. Do poravnanja je Marsonia došla u 84. minuti kada je Mišić odlično uposlio Gudelja koji se sjurio prema gostujućem golu i kad je ušao u kazneni prostor tamo ga je srušio Ptiček. Sudac Plantosar sada je pokazao na kazneni udarac, a Ptičeku put u svlačionicu i crveni karton. Mišić je bio siguran za poravnanje na 1:1. Međutim, Marsonia tu nije stala. Krenula je po drugi gol, međutim, na kraju u 90. minuti jedna neopreznost koštala ju je gubitka bodova. Naime, Malenović je dobro proigrao Sabola koji je naciljao suprotni kut nemoćnog Memovića te je tako pričuvni gostujući igrač svojoj ekipi donio velika 3 boda protiv Marsonije za konačnu pobjedu s 2:1.

U slučaju pobjede nad Slavonijom nogometaši Marsonije poravnali bi se na tablici s Međimurjem prema bodovnom učinku te tako i dalje ostali u borbi za jedno od prva 2 mjesta koje vode u Drugu ligu. Nastavak susreta od 8. minute protiv Požežana je ove srijede u 16,30, a Bijelo – crni u tu utakmicu ulaze s vodstvom od 1:0.

Autor: Josip Šebalj