Vijesti

Trešnjevka prvak, Brođanke četvrte na Final fouru u Splitu, Edita Poljac najbolji strijelac

Nove stare kadetske prvakinje Hrvatske su košarkašice Trešnjevke 2009. One su jučer obranile naslov prvakinja na splitskim Gripama u finalnoj utakmici protiv splitske ekipe Košarkaške akademije Žane Lelas nadigravši je sa 23 koša razlike, KAŽL – Trešnjevka 2009 56:79 (9:24, 13:20, 23:15, 11:20).

Ekipa Željka Ciglara bila je superiorna u svim elementima košarkaške igre. Njihova kolektivna igra koja se oslikava i u statističkom podatku da su imali čak 27 asistencija u odnosu na 19 KAŽL, da su imali 70 skokova u odnosu na 29 Splićanki najbolje govori o dominaciji “trešnjica” i njihovoj superiornosti u hrvatskim košarkaškim granicama. Ta slika bila bi još uvjerljivija da nisu izgubile prevelik broj lopti – čak 36 što ipak nije umanjilo još jedno njihovo kadetsko slavlje i zlatnu medalju. Drugo mjesto je Košarkaška akademija Žana Lelas, ekipa koja se za relativno kratko vrijeme postojanja  te sportske institucije nametnula kao vrlo vrijedna i potentna. Treći i brončani  je Medveščak koji je tijesno pobijedio Brod na Savi 73:72.

Brod na Savi – Medveščak 72:73 (14:16, 20:17, 16:22, 22:18)

Za najbolje igračice turnira izabrane Petra Jurič (službena statistika) i Patricija Perić (glasovi trenera). Uz njih dvije u petorci turnira su još Gabrijela Kolovrat (Medveščak), Edita Poljac (Brod Na Savi) i Lana Bešlić(KAŽL). Najbolji strijelac je Edita Poljac (Brod Na Savi).

Izvor:zenska-kosarka.com