Pred nama je 3. Polojski triatlon – treće kolo Hrvatske triatlon lige
Ljetne vrućine privlače veliki broj ljudi na gradske bazene, ali i SRC Poloj, a osim toga privlače i 170 natjecatelja iz cijele Hrvatske na 3. Polojski triatlon koji se održava u subotu 5.07. s početkom u 8:30h.
Triatlon klub Mazator, treću godinu organizira Polojski triatlon koji je i ove godine dio Hrvatske triatlon lige. Radi se o prestižnom sustavu natjecanja Hrvatskog triatlon saveza preko kojeg natjecatelji moraju izboriti nastup na finalu HTLa kako bi ujedno i nastupili na Prvenstvu Hrvatske u sprint triatlonu.
Natjecatelji dolaze iz svih krajeva Hrvatske, od Dubrovnika, Splita, Zadra, Rijeke, Matulja, Zagreba, Stubice, Varaždina, Osijeka i domaćina Slavonskog Broda. Discipline u kojima će se natjecatelji natjecati su akvatlon za početnike, kategorije od 7 do 11 godina, zatim supersprint (400m plivanja, 10km biciklizma, 2.5km trčanja) triatlon za kadete od 13 do 15 godine, te sprint (750m plivanja, 20km biciklizma, 5km trčanja) triatlon za apsolutnu kategoriju seniora i juniora.
Splavarska ulica će zbog Polojskog triatlona biti zatvorena od 8h do 16h, ali iz dosadašnje prakse, čim natjecanje završi i bude sigurno za prolaz, cesta će se otvoriti.
Pozivamo sve sugradjane da iskoriste sunčanu subotu u Splavarskoj ulici u uživaju u još jednoj sjajnoj manifestaciji u našem gradu.
